LUCID. Нові правила доставки в Німеччину. Покрокова інструкція 

LUCID. Нові правила доставки в Німеччину. Покрокова інструкція 

З 1.07 вступив в дію “Закон про упаковку”, що передбачає низку вимог для онлайн-магазинів, які продають свої товари до Німеччини, серед яких є обов’язковою реєстрація магазину в системі LUCID.

LUCID — система, створена за підтримки Центрального Реєстру Пакування Німеччини з метою розподілення витрат на переробку відходів пакування між компаніями, які виробляють товари  на продаж. 

Уряд країни наголошує, що маркетплейси, які реалізують товари до Німеччини, повинні здійснювати контроль продавців на предмет їх реєстрації в системі. В противному випадку, платформа не буде видавати в пошуку товари незареєстрованих в LUCID магазинів покупцям з Німеччини. Саме тому настільки важливо вказувати номер реєстрації в LUCID в інформації вашого магазину аби маркетплейси зчитували її. 

Наразі, система LUCID дозволяє реєстрацію фізичним особам за номером платника податків та надає номер реєстрації, який ви можете додати до інформаційного  вікна вашого магазину на обраному маркетплейсі (наприклад, Etsy). 

Пропонуємо дві альтернативи: 

Якщо у вас немає регулярних продажів до Німеччини чи ви просто бажаєте виключити Німеччину з переліку країн доставки Etsy, слідуйте наступним крокам: 

 • переходьте до вашого шоп-менеджеру (Shop Manager), де ви можете редагувати налаштування доставки (способи/ країни доставки).
 • Клікайте  на розділ Shipping Settings (налаштування доставки) – бачимо там свої шаблони доставки – обираємо один із них (в залежності від їх кількості у вашому магазині) – клікаємо “Редагувати” – обираємо категорію країн під назвою “Everywhere else”(решта країн)  – видаляємо цю категорію з переліку. 
 • Бачимо перед собою категорію  “Європейський союз” – клікаємо  “Додати іншу локацію” (add another location)  і вручну поступово додаємо перелік країни до яких ми ХОЧЕМО доставляти. Зверніть увагу на те, що ваші товари будуть демонструватися лише  в тих країнах, на яких у вас налаштовано доставку, тому не надто звужуйте спектр країн!
 • Клікаємо “зберегти” (вважайте, що  налаштування “розповсюджуються на 10 лістингів”).
 • Для того, щоб швидко налаштувати всі свої лістингі під нові задачі, тисніть “Лістинги” – далі “Change Shipping Profiles” (змінити профілі доставки)”  – далі обирайте необхідний вам профайл.

Якщо ви все ж таки бажаєте реалізовувати товари до Німеччини будь-яким іншим способом доставки,варто зареєструватись в LUCID та оплатити послуги переробки упаковки. 

Для реєстрації в системі LUCID перейдіть за  посиланням, створіть власний профіль натиснувши “Login” та  вкажіть наступну інформацію: 

 • Сторінка 1 – Назву своєї компанії/торгову марку, що надсилає товари до Німеччини
 • Сторінка 2 – Дані про виробника: країну, місто, адресу, поштовий код
 • Сторінка 3- Номер платника податків 
 • Сторінка 4 – Тип продукції (вироби ручної роботи, товари з натуральних матеріалів, аксесуари, товари для дому, тощо)
 • Поставте галочку, якщо тип використовуваного вами пакування категоризуюється як “відходи” після використання самого продукту
 •  Готово! Номер реєстрації вашого магазину в  акаунті LUCID буде відображено в лівому верхньому куті перед назвою вашого магазину. 

Після реєстрації профілю: 

 1. Підтвердіть вірність наданої інформації протягом 24 годин клікнувши на лінк верифікації, що надійде на пошту
 2. Ліцензуйте  вашу упаковку через подвійну систему  Interseroh та отримайте ліцензію Lizenzero  (2 друга вимога VerpackG – закону Німеччини про пакування від 1991 року, що зобов’язує компанії переробляти пакування від вироблених продуктів) – ЛИШЕ ПІСЛЯ ЦЬОГО  реєстрація в системі LUCID вважається  ЗАВЕРШЕНОЮ  – див пункти 3 та 4. 
 3. Внесіть реєстраційний номер LUCID до подвійної системи ліцензування Interseroh
 4. Вкажіть обсяги ліцензованого пакування запланованого на поточний рік в полі “Data Report”* (“звіт даних”) в акаунті LUCID. УВАГА! Обсяги, які ви можете вказати у звіті повністю залежать від того, коли ви заключили ліцензійний договір та зареєструвалися в системі LUCID. 

Таким чином,  LUCID передбачає: 

 1. Обов’язкову реєстрацію.
 2. Зобов’язання “участі” в програмі свідомої переробки через купівлю ліцензії Licenzero в подвійній системі типу Interseroh. Реєстраційний номер, що можна побачити  в панелі управління аккаунту LUCID потрібно внести до подвійної системи. Якщо вам відомі обсяги вашого пакування на поточний рік, ви одразу можете порахувати вартість ліцензії тут.
 3. Зобов’язання звітності  – обсяги пакування та реєстраційний номер в подвійній системі потрібно внести до аккаунту LUCID. Звітування є постійним зобов’язанням, тому воно здійснюється на початку кожного фіскального року.
27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...