Блокування магазину на Etsy: причини та вирішення

Блокування магазину на Etsy: причини та вирішення

Блокування магазину на Etsy може стати неприємним сюрпризом як для новачків, так і для тих, хто продає на платформі вже давно. 

Як же уникнути блокування магазину на Etsy? Що робити, коли отримали бан? Сьогодні ми спробуємо розібратися з цими питаннями разом з Оксаною Сабовою – керівницею відділу «Customer Support» компанії Handmade-Hub UA. Крім того, ми маємо запис вебінару на цю тему, під яким ви можете отримати унікальний чек-лист, де буде перелік основних причин блокування, а також інструкція того, як правильно подавати апеляцію до Etsy.

Оксана Сабова, керівниця відділу Customer Support компанії Handmade-Hub UA

Політики Etsy – чому блокують магазини

Головне правило, яке варто знати, починаючи роботу на Etsy – це: порушуєш політики – отримуєш блок. Які ж основні політики Etsy? 

 • Політика handmade: Etsy вважає, що товари ручної роботи мають бути виготовлені та розроблені саме вами, а перепродаж у цій категорії товарів заборонений. Якщо ваш лістинг заблокували по цій причині, варто звернутись до підтримки, детально показавши процес виробництва товару, і часто такі блокування знімають.
 • Політика щодо заборонених до продажу товарів та розміщення вмісту для дорослих: Etsy має чіткий список товарів, які продавати не можна – наприклад, алкоголь, тютюн, медичні прилади, медикаменти тощо. Деякі категорії заборонених товарів є доволі розмитими, тому важливо уважно перечитати ці політики, щоб знати, чого очікувати. Наприклад, у разі блокування лістингу, вам доведеться внести корективи, щоб він відповідав політикам. Якщо це неможливо, вам доведеться видалити лістинг і всі схожі на нього, щоб уникнути деактивації лістингів та подальшого блокування магазину.
 • Політика санкцій: Etsy забороняє продаж  будь-яких товарів, які підпадають під санкції – наприклад, «ЛНР», «ДНР», Криму. Іноді розблокувати магазин вдасться лише видаливши всі підсанкційні товари та пообіцявши більше їх не продавати.
 • Політика інтелектуальної власності: можна не лише зашкодити, а ще й отримати штраф, якщо правовласник вирішить витратити час та гроші на адвокатів.
 • Політика доставки: shipping-партнери мають бути висвітлені відповідно до політик Etsy, щоб надавати клієнтам достовірну інформацію про доставку.Недотримання цієї політики може призвести до блокування, тому варто перевірити ваш shipping-профіль, щоб уникнути неприємностей.

Зверніть увагу, що те, що ви якийсь час працювали, не отримуючи блокувань або бану, не означає, що ви не порушували політик. Саме тому варто з особливою увагою поставитись до цих правил, знати, що саме може порушити правила та уникати цього, працюючи прозоро.

Помилки продавців, які призводять до блокування магазину на Etsy

Реєстрація нового магазину Етсі, використовуючи дані та девайси, що використовувались для закритого раніше магазину

Потрібно памʼятати, що якщо у вас був магазин, який заблокували, жодних його даних для створення нового використовувати не можна. Це призведе до блокування і нового магазину також. Потрібно використовувати новий девайс, на якому ніхто не заходив в свій акаунт на Etsy. Не можна використовувати той же Wi-Fi, не заходити через телефон (через додаток). Виходом з цієї ситуації можуть бути віртуальні сервери – тоді ви отримаєте новий IP і Etsy вас не чіпатиме.

Ігнорування запитів Etsy на додаткову інформацію

Це можуть бути запити на верифікацію документів, банківську виписку, певні документи на товар (наприклад, щоб довести, що ви продаєте не заборонений товар). 

Не закриті суперечки з клієнтами та поганий сервіс в цілому

Перехід на Etsy Payments майже виключив можливість наявності не закритих суперечок, адже зараз всі питання вирішуються набагато швидше, ніж коли робота велась через PayPal. Але якщо ви не відповідаєте вчасно клієнтам, не намагаєтесь вирішити спірні ситуації та затримуєте відправки, ваш магазин можуть заблокувати через недотримання високих стандартів клієнтського сервісу.

Помилки при реєстрації на Етсі, в тому числі внесення невірних даних

Згідно з політиками Etsy, ви маєте бути резидентом країни, в якій ви реєструєте магазин. Іншою помилкою можуть стати неправильно завантажені документи, наприклад, виписка з банківського рахунку: не варто завантажувати виписку з рахунку, не підʼєднаного до Etsy.

Продаж заборонених товарів та послуг

Зазвичай спочатку ви можете отримати попередження, і якщо ви не внесете жодних змін, ваш лістинг заблокують.

Не сплачена комісія, часті про строчки по платежам або мінусовий баланс.

З переходом на Etsy Payments ця проблема стала виникати значно рідше, але все ж варто слідкувати за цим.

Повʼязані магазини Etsy, де дублюється інформація

Це стосується використання одних і тих самих фотографій, описів, продаж одних і тих самих товарів однією людиною. В цілому Etsy не забороняє вам мати більше одного магазину, але вони не мають бути однаковими, продаючи різний товар. В іншому випадку їх всі буде заблоковано.

Порушення авторського права та плагіат на Etsy

Деякі скарги (наприклад, від конкурентів, а не від правовласника) можна оскаржити, заповнивши зустрічну скаргу. За умови, що позивач не йде в суд, ваш магазин розблокують через 10 днів.

Блокування через фейкові викупи

Іноді власник, маючи два магазини, «купує» сам у себе товар, щоб залишити хороший відгук. Це може викликати до вас підозри.

Загалом, найпростішим способом отримати блок зі старту – це клонувати вже заблокований магазин: всі дані, контент, описи, IP-адресу. Такі магазини моментально будуть блокуватися Etsy. Єдиним способом уникнути все нового і нового бану – це розблокувати той самий найперший заблокований магазин.

Причини блокування на Etsy без порушень правил платформи

На жаль, щоб отримати блок на Etsy, не обовʼязково помилятися. Наприклад, на платформі може статися збій алгоритмів роботи майданчика – помилкове системные блокування. 

Крім того, ви можете отримати автоблокування відразу після реєстрації, виставлення першого лістингу, першого продажу або досягнення $600 порогу продажу. Це – так званий «бан новачка». Платформа пояснює такі блокування тим, що іноді облікові записи, що діють згідно політик Etsy, помилково потрапляють до систем, які використовуються для системи захисту майданчику. Але це не змінює того, що потрібно буде заповнювати апеляцію та проходити весь шлях до відновлення магазину. 

Головною порадою в таких випадках є додавання процесу виробництва, можливо – фото команди, щоб Etsy бачив, що ви дійсно самостійно виробляєте свій товар, а не закуповуєте його, наприклад, у Китаї. 

Що робити, якщо ви отримали блокування магазину Etsy

Для початку, важливо не панікувати та зберігати холодну голову. Першим вашим кроком має стати аналіз ситуації: чи дійсно ви щось порушили? До того ж, не кожне блокування вимагає апеляції – іноді достатньо вирішити проблему з документами або відʼємним балансом: зазвичай, такі магазини розблоковуються автоматично.

Якщо ж причина серйозніша або ви отримали автоматичний бан, варто ретельно обдумати, що ви будете писати в апеляції. Розпишіть максимально детально все про свій магазин, порушували ви чи ні, і як ви виправите цю ситуацію. 

Також ви можете звернутися до фахівців відділу Customer Support компанії Handmade-Hub UA, адже ми маємо безліч успішних кейсів розблокування магазинів на Etsy. Тож з радістю готові вам допомогти!

Як зрозуміти, що ваш Etsy магазин заблоковано

Ви побачите сповіщення в дашборді або отримаєте лист на електронну пошту, привʼязану до магазину. Саме там було вказано, за порушення яких політик вас було заблоковано. Якщо ви визначили помилку, то варто її виправити, і тільки потім подавати апеляцію.

Для успішного вирішення цього питання варто:

 • проаналізувати останню діяльність;
 • поспілкуватися з колегами – можливо, вони стикались зі схожими проблемами;
 • прочитати джерела в інтернеті про схожі кейси та шляхи їх вирішення.

Як подати апеляцію для розблокування магазину на Etsy

В розділі «Help» обираємо «File an appeal», після чого ви потрапите у форму апеляції. Основні рекомендації щодо заповнення апеляції:

 • уважно заповнюйте всі поля;
 • детально опишіть все, що, на вашу думку, призвело до блокування, додайте супроводжуючі документи та фото;
 • вся інформація має співпадати з даними, вказаними у цьому магазині;
 • спілкуйтеся ввічливо, навіть якщо це помилковий бан;
 • викладайте інформацію послідовно та доступно.

А детальнішу інформацію ми зібрали у нашому чек-лісті, який можна отрмати при перегляді вебінару на нашому Youtube каналі!

Підсумуємо

Блокування магазину на Etsy може статися з будь-ким, навіть якщо ви не порушували правила. Це може бути пов’язано з помилковим спрацюванням алгоритмів, помилкою в документах або ж дійсним порушенням політик платформи. Щоб уникнути блокування, дотримуйтесь політик Etsy та будьте уважні до деталей. 

Памʼятайте, що блокування на Etsy може статися з будь-ким, навіть якщо ви не порушували правил. Зберігайте спокій, уважно вивчіть причину блокування та чітко сформулюйте апеляцію. Знанням політик Etsy та правильний підхід до апеляції допоможе вам успішно розблокувати свій магазин.

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...