Що таке трек-номер міжнародного відправлення та як він впливає на конверсію

Що таке трек-номер міжнародного відправлення та як він впливає на конверсію

Трек-номер (Waybill) — унікальний ідентифікатор посилки, за яким ви можете відстежити своє відправлення. Він складається з 4 літер та 9 цифр.

Продаючи та доставляючи товари по всьому світу, ви неодмінно стикаєтеся з різними системами та службами доставки, від національних операторів як Укрпошта до гігантів у цій сфері як FedEx. Крім сервісу та швидкості є ще одна неочевидна відмінність — локація трек-номеру.

Переваги та недоліки відправки товарів з українським трек-номером

Якщо ви відправляєте посилку через українського оператора, вона отримує наш національний трек-номер. Його головна перевага — оперативність, ви можете дуже швидко передати його маркетплейсу та замовнику. 

Але система бачить його як український, тому якщо у ваших Shipping Profiles вказана не Україна, або маркетплейс закритий для українців (наприклад, як Bonanza), ваш магазин можуть заблокувати і ви втратите майданчик для продажів.

Тривалий час при замовленні товарів з України на багатьох маркетплейсах висвічувалося попередження про можливі затримки доставки через війну. Це призвело до того, що клієнти кидали кошики, збільшуючи коефіцієнт відмов та зменшуючи конверсію.

Etsy Франція

На маркетплейсі у Франції товари з доставкою не з ЄС вартістю понад 150€ не відкриваються до перегляду з припискою «цей товар недоступний до покупки у вашій країні» 

Таких прикладів багато, бо всі країни прагнуть підтримувати національних виробників.

Чому трек-номери США та Європи збільшують продажі

Вийти з цієї ситуації можна, відправляючи свої товари через іноземних операторів або фулфілмент-склад. Які ж переваги європейських та американських трек-номерів:

  • Магазини, в Shipping Profiles яких вказана Європа або США отримують більше локального трафіку на всіх без виключення маркетплейсах
  • Споживачі часто користуються фільтрами, щоб обрати магазини, які доставляють з їх регіону, це зумовлено і швидшою доставкою, і підтримкою локальних виробників, тобто змінюючи країну доставки, ви будете отримувати більший трафік
  • Коли доставка відбувається з Європи або Америки у клієнтів підвищується довіра до продавця, а в магазині збільшується конверсія
  • Поштові оператори, такі як FedEx, GLS допомагають зробити доставку максимально швидкою та надійною

Ризики використання іноземних трек-номерів

Але є і недоліки:

  • Вища вартість відправки (але це компенсується нашими акціями 😉 та вищим попитом на ваші товари завдяки локальному трафіку та оперативній доставці)
  • Невеликий лаг часу між фактичною відправкою товару з України та отриманням треку, але, наприклад, FedEx, надає європейський трек-номер одразу при прибутті посилок на склад Handmade-Hub UA у Києві

Яка міжнародна доставка краще

Якими службами доставки краще користуватися, щоб отримати ТТН (Waybill) США чи Європи:

  • FedEx: європейський трек-номер з Польщі надається в день отримання посилки на склад Handmade-Hub UA в Києві, доставка до США 6-14 днів
  • GLS: європейський трек-номер з Польщі надається в день отримання посилки на склад поштової служби в Польщі, доставка по Європі 7-15 днів 
  • USPS: американський трек-номер надається в день отримання посилки на склад в Америці, доставка до США 5-8 днів

В калькуляторі на нашому сайті ви можете обрати оптимальний варіант та одразу розрахувати вартість доставки та зорієнтувати клієнтів по часу отримання посилки.

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...