Зміни у Митному кодексі: що варто знати підприємцям

Зміни у Митному кодексі: що варто знати підприємцям

20 березня 2024 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт №9456, який вносить зміни до Митного кодексу. Хоча основні зміни стосуються митного оформлення біометану, в законопроєкті також прописані пункти, які впливають на підприємців у сфері електронної комерції.

Однією з ключових змін є підвищення порогу вартості товарів, які можуть бути відправлені за кордон підприємцями без письмового декларування. Новий ліміт складає €1000. Зміни набрали чинності 20 березня, в день прийняття законопроєкту.

Ці спрощення митних процедур мають на меті зробити експорт більш привабливим для українських виробників. А це сприятиме збільшенню обсягів виробництва та експорту українських товарів. В результаті зменшаться витрати українського бізнесу та прискориться логістика.

Варто нагадати, що раніше неоподаткований ліміт на експорт товарів становив лише €150, що значно обмежувало можливості українських підприємців на міжнародному ринку.

Як бачимо, зміни в Митному кодексі підвищили поріг вартості товарів для експорту без декларування до €1000 та набрали чинності 20 березня 2024 року.

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...