Що таке мерчант і як працює мерчант-акаунт: все, що потрібно знати

Що таке мерчант і як працює мерчант-акаунт: все, що потрібно знати

Сфера електронної комерції стає все більш привабливою для підприємців та споживачів, залучаючи до себе все більше учасників ринку. Звісно, онлайн-покупки важко уявити без можливості оплати банківською карткою в інтернеті.

Інтернет-продавці можуть дати таку можливість своїм клієнтам саме за допомогою мерчант-акаунту. 

Що таке мерчант?

В перекладі з англійської мови «merchant» — це торговець чи комерсант. Але сьогодні значення цього слова значно ширше: це комплекс фінансових інструментів, який дозволяє підприємцям безперешкодно приймати платежі різними способами, включаючи популярні банківські картки, такі як Mastercard, Visa тощо.

Саме завдяки мерчант-акаунту підприємці і мають змогу приймати платежі з різних банківських карток. Через такий торговий рахунок можна отримувати платежі як в будь-який час – наприклад, вночі або у вихідні чи святкові дні, так і з різних країн, значно розширюючи географію торгівлі.

Як бачимо, без мерчант-акаунту практично неможливо здійснювати онлайн-продажі, адже саме він дозволяє обробляти платежі за товари та послуги.

Чому наявність мерчант-акаунту є важливою для бізнесу?

Окрім того, що без мерчант-рахунку взагалі складно вести будь-який онлайн-бізнес, його відкриття принесе компанії низку переваг:

  • можливість приймати платежі за допомогою диверсифікованих платіжних систем та банківських карток значно збільшує доступність вашого товару на ринку, тим самим розширюючи клієнтську базу;
  • за допомогою електронної оплати потенційні покупці мають змогу швидко та зручно здійснювати покупки;
  • простота здійснення оплати сприяє збільшенню продажів;
  • мерчант-акаунт дозволяє з легкістю відстежувати фінансові операції та вести облік платежів;
  • сайти, на яких немає можливості здійснити прямі покупки, вважаються застарілими та неактуальними, тож наявність можливості електронної оплати впливає і на поліпшення іміджу бренду.

Як функціонує мерчант-рахунок?

Перш за все, компанія має підключити мерчант-рахунок для бізнесу. Для цього вам доведеться виконати ряд вимог та надати певні документи:

  • реєстрація юридичної особи чи індивідуальної особи-підприємця (фізичні особи не можуть відкрити мерчант-акаунт);
  • чинний банківський рахунок компанії у відповідній валюті;
  • підтвердження ведення підприємницької діяльності;
  • документи, які підтверджують особу власника рахунку;
  • корпоративний сайт, на якому можна знайти описи товарів та послуг, а також всіх умов вашої з клієнтом співпраці;
  • можливість технічної інтеграції з обраною платіжною системою.

Після відкриття мерчант-акаунту можна запускати процес прийому платежів, який відбувається наступним чином:

  1. здійснення оплати клієнтом;
  2. обробка транзакції платіжною системою: перевірка даних картки та наявності коштів;
  3. зарахування коштів на мерчант-рахунок компанії у випадку успішного платежу;
  4. отримання та використання коштів.

Таким чином мерчант дає можливість отримувати кошти миттєво на банківський рахунок бізнесу, незалежно від того, де і коли були здійснені покупки їх клієнтами.

Якщо це все видається для вас надто складним, але вам необхідно підключити платіжні системи до свого онлайн-магазину або маркетплейсу, компанія Handmade-Hub UA готова значно спростити цей процес. Ми готові запропонувати індивідуальний підхід та підібрати оптимальне рішення саме для вашого бізнесу. Компанія візьме на себе всі технічні аспекти, щоб ви могли зосередитися на розвитку вашого бізнесу.

Як забезпечити надійний захист мерчант-акаунту?

Всьому, що пов’язано з безпекою платежів, варто забезпечити особливу увагу: це вбереже і вас від втрати коштів, і ваших клієнтів від шахрайських дій, тим самим підвищуючи їх довіру до вас. То які ж рішення здатні підвищити безпеку вашого мерчант-акаунта?

  • Захист облікового запису: перш за все, варто не забувати про створення якомога складніших паролів, а також про підключення багатофакторної автентифікації.
  • Безпечні платежі: зашифровані платіжні шлюзи та відповідність вимогам стандарту безпеки даних платіжних карток запобігає витоку конфіденційної інформації під час оплат.
  • Кінцеве шифрування. Варто переконатися, що вся інформація, що передається під час переказів, зашифрована, починаючи з точки введення і закінчуючи точкою кінцевого призначення.
  • Запобігання шахрайству: сьогодні є можливість використання інструментів, які допомагають ідентифікувати шахрайські дії та запобігти їм до того, як вони вплинуть на бізнес.
  • Регулярний моніторинг: систематичний контроль транзакцій та платежів допоможе своєвчасно помітити підозрілі дії.
  • Навчання працівників: персонал має регулярно освоювати протоколи безпеки та важливості захисту бази даних клієнтів, адже усвідомлення та освіта можуть запобігти багатьом порушенням безпеки.
  • Токенізація: цей процес заміни конфіденційних даних на унікальний ідентифікатор здатен значно знизити ризик крадіжки даних.

Окремо варто зупинитися на темі важливості платіжного шлюзу. Саме він є ключовим компонентом у системі обробки платежів, адже є посередником між підприємцем та банківськими структурами, які приймають участь у фінансовій операції. Платіжний шлюз безпечно передає дані транзакції, шифруючи та захищаючи конфіденційну інформацію мерчант-акаунту, а також забезпечуючи виявлення шахрайства, перевірку адреси та аутентифікацію 3D Secure.

Висновки

Мерчант-акаунт — це невід’ємна частина сучасного електронного бізнесу. Він дозволяє підприємцям приймати онлайн-платежі зручно та безпечно, розширюючи клієнтську базу та збільшуючи продажі. Завдяки мерчант-акаунту, бізнес стає більш доступним для клієнтів з усього світу, а сам процес оплати – швидким та простим. 

Однак, важливо пам’ятати про необхідність забезпечення високого рівня безпеки мерчант-акаунту, щоб захистити як власні кошти, так і дані клієнтів. Завдяки сучасним технологіям шифрування та постійному моніторингу, ви можете бути впевнені в безпеці кожної транзакції та завоювати довіру своїх клієнтів.

Автор:

Borodin Igor

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...