Створення власного онлайн-магазину: скористатись Shopify чи розробляти самостійно?

Створення власного онлайн-магазину: скористатись Shopify чи розробляти самостійно?

Електронна комерція стрімко перетворилася на цілу індустрію, і це за якихось 5-7 років! Тож можливість відкриття власного онлайн-магазину стала доступнішим, ніж будь-коли. Однак перед тим, як поринути в захоплюючий світ електронної торгівлі, підприємець стикається з важливим питанням: скористатися готовими  рішеннями від популярних e-сommerce-платформ типу Shopify або ж розробляти власний магазин самостійно? Давайте розглянемо переваги і недоліки обох варіантів за декількома важливими критеріями. 

Скільки часу потрібно для створення власного онлайн-магазину?

  • Shopify. Однією з основних переваг Shopify є його зручний інтерфейс та швидке налаштування усіх внутрішніх процесів. За допомогою готових шаблонів та їх спрощеної інтеграції ви зможете запустити власний магазин вже за декілька годин.  Інвестиція часу значно менша порівняно з створенням веб-сайту з нуля.
  • Власний сайт. Створення веб-сайту з нуля забирає більше часу, оскільки включає в себе проектування, кодування та тестування. Навіть скориставшись допомогою розробників та веб-дизайнерів, процес налаштування може бути довгим та затратним, особливо для тих, хто не має попереднього досвіду роботи з сайтами. 

👀🏆 Проміжні підсумки: Shopify перемагає завдяки легкому встановленню та невимушеності використання. 

Яка вартість створення власного онлайн-магазину?

  • Shopify. Хоча Shopify пропонує цілком зрозумілу систему ціноутворення, використання платформи передбачає щомісячні витрати. Вартість включає в себе оплату за хостинг, підтримку, систему безпеки та обслуговування платформи загалом.  Додаткові витрати також можуть виникнути в разі використання преміум-тем, додатків, екстра-фіч та комісій за транзакції з боку сторонніх платіжних систем. Вартість тарифних планів можна переглянути тут.
  • Власний сайт. Розробка власного веб-сайту, зі свого боку, надає більше контролю за витратами. Ви можете обрати бюджетні варіанти хостингу, використовувати відкриті системи управління контентом (CMS), таким чином, уникнувши щомісячних повторюваних витрат. Проте, потреба у встановленні спеціальних функцій або професійній технічній допомозі може спричинити додаткові витрати. 

👀🏆 Проміжні підсумки. Власний сайт вбачається доцільнішим в плані контролю за витратами в довгостроковій перспективі. 

Які технічні навички потрібні для створення власного онлайн-магазину?

  • Shopify. Shopify було розроблено з урахуванням простоти використання, що робить його доступним для користувачів із мінімальними технічними навичками та знаннями програмування. Платформа пропонує різноманітні шаблони та інтуїтивний редактор з можливістю перетягування та встановлення окремих елементів інтерфейсу майбутнього веб-сайту. Тим не менш, налаштування сайту поза базовими функціями може вимагати знань мови шаблонів Liquid від Shopify.
  • Власний сайт. Створення власного веб-сайту з нуля вимагає вищого рівня технічної кваліфікації. Для цього вам потрібні знання HTML, CSS і, можливо, JavaScript для використання більш розширених можливостей. CMS системи (платформи управління контентом, такі як WordPress зокрема, пропонують можуть стати «компромісним варіантом» як для початківців, які не можуть похизуватися глибокими знаннями програмування, так і досвідчених кодерів за рахунок широкого вбудованого функціоналу. 

👀🏆 Проміжні підсумки. Для новачків найкраще підійде Shopify, а для більш досвідчених в програмуванні — власний сайт. 

Який функціонал доступний в онлайн-магазині?

  • Shopify. Платформа відзначається саме наявністю широкого фунціоналу для eCommerce бізнесів та онлайн-магазинів, пропонуючи такі фічі як управління товарами, інтеграцію платіжних систем, зручне управління запасами магазину, тощо. Багата лінійка додатків для Shopify, як платних, так і безкоштовних, значно полегшує роботу з платформою й спрямована на задоволення конктретних бізнес-потреб.  
  • Власний сайт. В залежності від обраної системи управління контентом (CMS) та плагінів ви можете на власний розсуд налаштовувати функціональність свого веб-сайту. Однак, для створення  «складного» eCommerce сайту з потужними можливостями ми може знадобитися більше навичок у сфері розробки або доведеться додатково звернутися за допомогою до технічних спеціалістів. 

👀🏆 Проміжні підсумки: Shopify підійде для тих, кому необхідний універсальний набір функціоналу для розвитку eCommerce бізнесу. Власний сайт потребуватиме кастомного функціоналу під конкретний бізнес. 

Зручність користувацького досвіду (UX)

  • Shopify. Платформа надає пріоритет користувацькому досвіду, пропонуючи професійно розроблені шаблони та простий інтерфейс. Теми є адаптивними, забезпечуючи зручність використання для будь-якого типу підготовки юзерів та на різних пристроях.  Shopify також надає власні  інструменти для оптимізації процесу оформлення замовлення та покращення загальної продуктивності сайту.
  • Власний сайт. Якість користувацького досвіду залежить від обраної вами системи управління контентом (CMS), теми та дизайну. Хоча платформи, такі як WordPress, мають зручні інтерфейси для користувачів, на кінцевий результат UX забезпечення вашого сайту значно впливатимуть рівень підготовки, рішення та навички обраного вами дизайнера. 

👀🏆 Проміжні підсумки: Shopify лідирує в плані UX та повної оптимізації користувацького досвіду. 

Що в підсумку?

З огляду на вищезазначені критерії, Shopify видається найбільш оптимальною опцією як для новачків, так і досвідчених підприємців. 

Не маєте досвіду роботи з Shopify, але бажаєте масштабувати власний бізнес на незалежній від маркетплейсів платформі? Команда Handmade Hub UA з радістю допоможе підібрати стильний шаблон сайту, налаштувати внутрішні процеси та запустити привітну онлайн-вітрину на Shopify, що якнайкраще представить ваш товар на ринку. За консультацією сюди!

Насамкінець, вибір між Shopify та створенням власного веб-сайту залежить від ваших конкретних потреб, навичок і вподобань. Shopify є відмінним варіантом для тих, хто шукає швидке та ефективне eCommerce рішення з мінімальним бажанням занурюватися в технічні деталі ведення сайту. З іншого боку, самостійний підхід до розробки сайту  надає більшу гнучкість та контроль за витратами для тих, хто знається на кодуванні та має конкретні вимоги до налаштувань сайту. Проаналізуйте свої пріоритети в плані часу, вартості, навичок, функціональналу, користувацького досвіду й лише після цього приймайте остаточне рішення. Пам’ятайте, ваш вибір повине в точності відповідати вашим бізнес-потребам.

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...