Etsy Payments та Payoneer: особливості роботи в Україні

Etsy Payments та Payoneer: особливості роботи в Україні

Реєстрація на Etsy для українців знову доступна. Маркетплейс дозволив відкривати нові магазини з платіжною системою Etsy Payments. Вже діючим українським магазинам рекомендують переходити на нові умови. 

Працювати українці будуть через Payoneer, яка, як і всі інші світові платіжні системи, мають обмежений функціонал по роботі з юридичними особами в Україні.

Разом з нашими партнерами аудиторською компанією «Купол» у статті розберемо як правильно працювати з Etsy Payments.

Читайте у статті:

Як працює Etsy Payments в Україні

Etsy Payments — платіжна система маркетплейсу Etsy. Вона спрощує оплату товарів споживачам, що робить магазини з цією платіжною системою привабливішими для покупок.

Влітку Etsy Payments став доступним і для українських магазинів, спочатку в тестовому режимі, а тепер і на загал. Ми особисто перевірили, що реєстрація вже доступна. 

Діючі ж магазини отримують запрошення до переходу в розділі «Фінанси», а саме в «Налаштування платежів».

Кошти, отримані з Etsy Payments, українцям пропонують переводити через платіжну систему Payoneer. В цілому, робота на Etsy через EtsyPayments та Payoneer передбачає такі збори:

  • Комісія маркетплейсу в розмірі 6.5% від суми операції.
  • Комісія платіжної системи, яка становить від 3% до 6.5% плюс фіксований збір у розмірі 0.30$.
  • За виведення коштів на українські карти нараховується комісія в розмірі 2%.

Раз на тиждень весь прибуток з продажів на Etsy можна виводити на свій зовнішній рахунок, а звідти розпоряджатися коштами на власний розсуд.І саме тут, через недосконале українське законодавство, розпочинається квест. 

Payoneer: що варто знати перед реєстрацією

Найважливіше, що ви маєте знати про Payoneer та інші світові платіжні системи в Україні, це те, що згідно з українським законодавством доходи від зовнішньоекономічної діяльності можуть бути отримані лише від третьої особи. Тобто ви не можете переказувати гроші з іноземного рахунку на свій же рахунок як підприємця. Ви можете отримати їх лише від контрагента на підставі інвойсів, контрактів чи навіть чеків від поштових служб.

Наразі немає прямого законного шляху отримувати кошти з Payoneer на рахунок ФОП чи інших видів підприємств.

Саме через це зараз для українців немає значення який вид (фізична особа чи підприємець) вказується при реєстрації в Payoneer для роботи з Etsy.

Також юридичний консультант «Купол» зазначає, що українці зобов’язані повідомляти Національний банк України про відкриття рахунків в іноземних фінансових установах. Тому ви маєте відзвітувати державі про ваш рахунок в Payoneer. 

Оподаткування коштів, отриманих з Payoneer

В Україні кошти з Payoneer оподатковуються лише як дохід фізичної особи (18% + 1,5% військового збору). 

На форумах та у чатах жваво обговорюється тема оптимізації оподаткування. Тому запитали в експерта «Купол» про різні варіанти:

Уникнення фінансового моніторингу й ігнорування податків

  • Пояснення: Існує 2 варіанти для відкриття рахунку, це Payoneer Inc (віртуальна карта, вивід на рахунок українського банку, компанія зареєстрована в США та не має договору про передачу фінансових даних Україні) та Payoneer Europe Limited (фізичні картки для українців, компанія знаходиться в Європі, тому передаються всі фінансові дані)
  • Думка експерта: Зараз немає автоматичного фінансового моніторингу, ця угода не ратифікована з жодною країною світу, але ви маєте розуміти, що за запитом ваші дані можна отримати з будь-якої країни та фінансової установи, ніхто не буде перешкоджати. Тож немає різниці в якій саме компанії ви відкриєте рахунок. Цей варіант ненадійний і підійде хіба що для маленьких початківців, що не мають системного доходу

Робота з Payoneer як ФОП 3 групи за інвойсами на послуги

  • Пояснення: Для ФОП 3 групи можливий варіант прямого виводу грошей за довільними інвойсами на послуги, якщо ви маєте відповідні КВЕДи 
  • Думка експерта: Цей варіант викликає багато питань, оскільки податкова може легко перевірити направлення вашого основного бізнесу і довести, що ви продаєте товари, а не надаєте послуги. Оскільки ФОП несе відповідальність усім своїм майном, ризики не виправдані

Таким чином, відкриття Etsy Payments для України тільки частково прибрало питання виходу на міжнародний ринок, давши змогу безперешкодно відкривати магазини на маркетплейсі Etsy та можливість роботи без посередників.

Ми рекомендуємо нашим клієнтам, що вже працюють на Etsy з платіжною системою Paypal не поспішати змінювати її. І сподіваємося, що законодавці дозволять повноцінно інтегрувати Payoneer в фінансову систему України вже найближчим часом, щоб українські виробники могли не тільки продавати свої товари по всьому світу, але й не перейматися фінансовими питаннями.

Хочете відкрити ФОП?


Схожі публікації

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...