Види митного оформлення міжнародних посилок

Види митного оформлення міжнародних посилок

Розвиток онлайн-торгівлі відкриває для українських продавців нові можливості виходу на міжнародні ринки. Проте, окрім вивчення особливостей ведення бізнесу в інтернеті, важливо також розуміти нюанси митного оформлення міжнародних відправлень.

Що таке митний збір

Митний збір — це тариф або податок, що накладається на товари під час їх перевезення через міжнародні кордони. За допомогою митного збору кожна країна контролює потік товарів, зокрема обмежених та заборонених, які ввозяться до країни та вивозяться з неї.

Ставка митного збору — це відсоток, який визначається загальною покупною вартістю товару, сплаченою в іншій країні. На неї ніяк не впливають такі фактори, як якість, розмір або вага.

Системи митного оформлення — в чому різниця

Існує дві поширені системи митного оформлення, що використовуються в міжнародній торгівлі, в тому числі і при доставці посилок з України в США та до Європи. Кожна з них визначає розподіл відповідальності за сплату митних зборів, податків та інших витрат, пов’язаних з імпортом товарів.

  1. DDP (Delivered Duty Paid) — це угода про доставку, яка покладає максимальну відповідальність на продавця. У цьому випадку на додаток до витрат на доставку, продавець зобов’язаний організувати оформлення імпорту, сплату податків, імпортного та експортного мита.
  2. DAP (Delivered at Place) передбачає, що продавець несе відповідальність за безпечну доставку товарів до пункту призначення. Продавець оплачує всі транспортні витрати, та бере на себе всі ризики, що чекають на товар під час транспортування, а також готує всю необхідну для розмитнення документацію. Покупець, в свою чергу, несе відповідальність за оплату будь-яких митних зборів або податків країни призначення. Всі вони повинні бути оплачені для імпортного очищення відправлення після його прибуття. Ще одним поширеним терміном, який використовується для угоди такого типу є DDU (Deliver Duty Unpaid). Термін DAP був введений у 2010 році, замінивши застарілий DDU. І хоч зараз DAP є офіційним терміном, його все ще доволі часто можна зустріти в розмовній мові.

Переваги DDP: чому вигідно оплачувати податки за покупця

Звичайно, на перший погляд більш вигідним може здатися DAP. Адже навіщо відправнику витрачати власні кошти на мито чи податки замість отримувача?

Насправді, DDP має більше переваг, особливо для інтернет-магазинів Shopify:

  • Збільшення привабливості пропозиції для клієнтів інтернет-магазинів: коли потенційний покупець бачить, що ціна вказана з урахуванням всіх мит та ПДВ, це створює додаткову цінність, адже ніхто не любить якісь додаткові (а іноді неочікувані) платежі;
  • Підняття конверсії: отримати посилку, просто спустившись до курʼєра чи до ґанку власного будинку — значно більше привабить покупців, ніж в ситуації, коли посилка не йде далі митниці. Часто серед інших листів можна не помітити саме того листа, де отримувача просять сплатити мито, через що посилка не рухається; 
  • Клієнт може відмовитись від замовлення через нерозуміння процедури сплати митного збору, надавши перевагу місцевим виробникам або продавцям, які продають свої товари, сплачуючи мито самостійно;
  • DDP є більш привабливим для B2B клієнтів: замовляючи велику партію, таким клієнтам буде зручніше та приємніше купувати товари, звільнені від розмитнення та сплати податків. Це виділить вас серед інших продавців.

Загалом, обираючи систему DDP, продавець бере на себе весь головний біль, повʼязаний із розмитненням та сплатою податків. В обох випадках, як DAP, так і DDP, ці витрати сплатить отримувач. Єдина різниця — сплата мита буде окремою процедурою чи вже закладена в ціну товару. Таким чином продавець додає собі певну перевагу на фоні конкурентів.

Крім того, якщо продавець обрав DAP (DDU), і клієнт не отримав товар саме через несплату мита, перед продавцем стає складний вибір: утилізувати цей товар чи оплатити зворотню доставку та несплачені отримувачем митні збори. Жоден варіант не з приємних, тому варто передбачити і такі сценарії, щоб не втратити кошти чи товар.

Handmade-Hub UA працює з обома системами митного оформлення й допоможе швидко та надійно доставити ваші товари до замовника.

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...