Як законно вивести кошти з міжнародних маркетплейсів

Як законно вивести кошти з міжнародних маркетплейсів

Як виводити кошти з міжнародних майданчиків – одне із головни х питань при виході в світовий e-commerce. Виведення коштів, це насправді ключовий аспект, оскільки процес виведення грошей на українські картки супроводжується численними нюансами та питаннями.

Допомогти розібратися із таким складним питанням нам допоможе Максим Герман – керівник відділу Fintech в компанії Handmade-Hub.

Як виводити кошти з міжнародних майданчиків?

Більшість міжнародних торгових платформ співпрацюють із платіжною системою Payoneer. Вивести звідти кошти можна двома шляхами:

  • на картку фізичної особи;
  • на рахунок фізичної особи-підприємця, відкритий в Україні.

Давайте розглянемо кожен з варіантів трошки детальніше.

Виведення коштів з маркетплейсів на рахунок ФОП

Наразі з Payoneer можна вивести кошти на українські картки фізичної особи – на ПриватБанк або monobank. Вивід таким способом має ліміт – $110 000 на місяць. Якщо вам потрібно вивести більше, вам слід подати заявку, і Payoneer зможе розглянути можливість збільшення цього ліміту.

Виведення коштів з маркетплейсів на карту фізособи

Під час виводу коштів на картку фізичної особи варто памʼятати, що ви можете підпадати під фінансовий моніторинг. І щоб уникнути проблем рекомендуємо все ж працювати як фізична особа-підприємець. Звичайно, цей варіант дещо складніший, але він спростить у подальшому звітування перед державою.

Оподаткування при виведенні коштів з міжнародних маркетплейсів

Зверніть увагу, що в першому варіанті, якщо ви працюєте просто як фізична особа, для легалізації коштів вам доведеться заплатити 19,5% податку: 18% ПДФО та 1,5% військовий збір. У випадку з виводом на рахунок ФОП ви сплатите податки згідно з тарифами, які діють для вашої групи. 

Як законно виводити кошти з міжнародних маркетплейсів?

Якщо ви розумієте, що у вас є доволі великий оборот товару та ви плануєте збільшувати продажі, краще всього працювати як фізична особа-підприємець, адже працюючи з чималими сумами, вам все одно доведеться звітувати перед податковою.

Яку групу ФОП варто обрати підприємцю в сфері електронної комерції?

Найкраще для цих цілей підходять ІІ та ІІІ групи. В залежності від запланованого обігу, кількості найманих працівників та податку, ви можете обрати більш підходящий саме для вас варіант. 

На жаль, на законодавчому рівні в Україні робота з міжнародними маркетплейсами ще не достатньо врегульована. Саме тому дуже важливо вивчати всі процеси та розбиратися в бухгалтерії саме у сфері торгівлі на міжнародних майданчиках, а також вести свою підприємницьку діяльність офіційно.

До речі, якщо вам потрібна допомога з реєстрацією та супроводом ФОП для торгівлі на міжнародному ринку – ми в Handmade-Hub готові запропонувати таку послугу!

Висновки

Ведучи комерційну діяльність на закордонних платформах, ви можете вивести кошти на картку фізичної особи або на рахунок фізичної особи-підприємця, відкритий в Україні. Виводити кошти на ФОП вигідніше та безпечніше, тож якщо ваші продажі ростуть, то варто подумати про реєстрацію своєї діяльності на офіційному рівні. Це допоможе уникнути проблем з податковою службою та забезпечить законність вашої діяльності.

27 маркетингових порад для кращих продажів в 2023...